• Online Randevu İçin Tıklayınız
  • Pazartesi – Cuma: 09.00 – 18.00

Blog

Anasayfa Blog
Ünlü Avukatlık Bürosu

Son Yazılarımız

unlu hukuk
Ünlü Avukatlık Bürosu

Konut Dokunulmazlığını İhlal Suçu Ve Cezası

Konut dokunulmazlığını ihlal suçu, bir kişinin bir konutun dokunulmazlığını yasa dışı bir şekilde ihlal etmesi durumunda ortaya çıkar.

detay
unlu hukuk
Ünlü Avukatlık Bürosu

Resmî Belgede Sahtecilik Suçu

Resmî belgede sahtecilik suçu, hukuki açıdan önemli ve ciddi sonuçlar doğurabilen bir suç türüdür. Bu suç, genellikle kamu düzenini tehdit eden ve güvenlik açısından risk oluşturan eylemler arasında yer alır. Bu makalede, resmî belgede sahtecilik suçunun tanımı, türleri ve ceza hükümleri üzerinde durulacaktır.

detay
unlu hukuk
Ünlü Avukatlık Bürosu

İftira Suçu: Hukuki ve Toplumsal Boyutlarıyla İnceleme

İftira suçu, bir kişinin itibarını zedelemek, kamuoyu nezdinde haksız bir şekilde suçlanmak veya yanıltıcı beyanlarla zarara uğratılmak suretiyle mağdurun haklarının ihlal edildiği bir hukuki kavramdır. Bu makalede, iftira suçu kavramını hukuki açıdan tanımlayacak, unsurlarını ele alacak ve toplumsal etkilerini değerlendireceğiz.

detay
unlu hukuk
Ünlü Avukatlık Bürosu

Boşanma Sonrası Mal Paylaşımı

Boşanma, birçok çift için duygusal, mali ve hukuki zorluklarla dolu bir süreçtir. Bu süreçte, çiftlerin birbirleriyle olan mülkiyetlerini paylaşmaları genellikle önemli bir konu haline gelir. Boşanma sonrası mal paylaşımı, çiftlerin evlilik boyunca edindikleri varlıkları, mülkleri ve borçları nasıl paylaşacaklarını belirleme sürecini ifade eder.

detay
unlu hukuk
Ünlü Avukatlık Bürosu

Özel Hukuk ve Kamu Hukuk Ayrımı

Hukuk, “kamu hukuku” ve “özel hukuk” olmak üzere ikiye ayrılır. İstisna olarak her iki dalda da sınıflandırılabilecek bazı hukuk dalları bulunmaktadır. Buna bağlı olarak, hukuk dallarını da bu iki grupta sınıflandırmak mümkündür.

detay
unlu hukuk
Av.Taner Ünlü

Bunları Bilmeden Arazi, Tarla ve Arsa Almayın!


1. Tarla eğer 5.000 metrekareden küçük ise yasal olarak ev yapamazsınız.
2. Tarla 5.000 metrekareden büyük olsa bile, kadastral yolu yoksa yine ev yapamazsınız.

detay
unlu hukuk
Sıla Günçiçek

Elektronik İmza ve Güvenli Elektronik İmza Nedir?

Elektronik imza, elektronik veriyle mantıksal bağlantı içerisinde olan veya başka bir elektronik veriye eklenen ve kimlik doğrulama amacı olarak kullanılan elektronik verinin tanımıdır.

detay
unlu hukuk
Sıla Günçiçek

KIYMETLİ EVRAKTA CİRO KAVRAMI VE ÇEŞİTLERİ

Kıymetli evrakın ortaya çıkışı, paranın ve eşyanın tedavülünün güvenli bir şekilde yapılabilmesi amacıyla olmuştur. Güvenli bir şekilde tedavülün yapılabilmesi...

detay
unlu hukuk
Sıla Günçiçek

UYAP Nedir ?

UYAP, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’nin kısaltmasıdır. Tüm teknolojik gelişmelerden faydalanarak günümüz dünyasına uyum sağlamış bir bilişim sistemidir

detay
unlu hukuk
Sıla Günçiçek

Arabuluculuk Nedir ?

Arabuluculuk, tarafların içinde bulundukları uyuşmazlığı tarafsız bir üçüncü kişi yardımı ile mahkemeye gitmeden veya mahkeme yönlendirmesiyle çözmelerinde yararlanabilecekleri bir yöntemdir.

detay